Mino Raiola je azda najúspešnejším a najznámejším futbalovým agentom súčasnosti. Pod jeho krídla patrí cez 70 futbalistov, z ktorých mnohí patria do absolútnej špičky. Navyše, spektrum jeho klintov je široké. Od menej známych mien, cez supertalentovaného Haalanda až po veterána Ibrahimovicá.

Medzi jeho najzvučnejších klientov ale patrí aj francúzsky stredopoliar Paul Pogba. Chlapík, ktorého v roku 2012 Manchester United pustil zadarmo ako nechceného, aby z neho v auguste 2016 urobili najdrahšieho futbalistu planéty, a zároveň prvého, ktorého cena prekročila 100 miliónov eur.

Avšak Pogba bol v prvých mesiacoch skôr na smiech a internetom úsmevne kolovalo, že Juventus poslal na Old Trafford Pogbovho mladšieho a oveľa menej kvalitného brata. Následne sa síce herne zodvihol, no 105-miliónovú posilu pirpomína len občasnými lepšími chvíľkami. Za päť sezón naskočil za Manchester United do 199 duelov, strelil v nich 38 gólov a pripísal si takmer identický počet asistencií.

paul pogba prestup

Už viackrát sa hovorilo o jeho odchode, väčšinu sezóny 2019/20 laboroval so zraneniami a dokonca sa špekulovalo, že dobu absencie umelo predlžuje, aby už nemusel za klub hrať. V nedávno skončenej sezóne ale opäť nastupoval pomerne stabulne. i keď minutáž bola rôzna. Čo je ale v túto chvíľu podstatné, kontrakt v klube mu končí 30. júna 2022, a teda, je najvyšší čas vyriešiť jeho budúcnosť.

28-ročný stredopoliar má totižto podľa Transfermarkt stále hodnotu 60 miliónov eur a prísť o takého hráča po sezóne zadarmo, to by zamrzelo aj takého giganta, akým je jeho anglický zamestnávateľ. Avšak, najnovšie správy sú dosť zarážajúce. Mino Raiola mal totižto kontaktovať vedenie klubu a požadovať nový kontrakt pre Pogbu, súčasťou ktorého by bol zárobok na úrovni 500 tisíc eur týždenne.

S tým sa stal najlepšie zarábajúci hráč Premier League. Realita je ale taká, že už súčasných údajne 350 tisíc týždenne (iné zdroje uvádzajú 300 či 320 tisíc), je vzhľadom k jeho reálnym výkonom prestrelených. Ako celá situácia dopadne? Nájdu všetky strany kompromis alebo Pogba poputuje na prestupovú listinu? pogba man utd

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter