Najvyššia česká futbalová súťaž začína v sobotu 24. júla, titul bude obhajovať Slavia, no o majstrovských ambíciach hovorí aj konkurečná Sparta. Medzi elitu sa vrátil Hradec Králové. Súťaž sa po roku vracia k modelu so 16 klubmi a nadstavbou po 30. kole. Avšak, fanúšikov v posledných týždňoch najviac zaujímo to, ako sa kompetentné orgány postavia k diváckej otázke.

A fanúšikovia sa môžu radovať. Aspoň do určitej miery rozhodne. Na všetkých štadiónoch bude môcť byť aspoň 5 tisíc divákov. Pre kluby, ktorých štadióny majú kapacitu nad 10 tisíc miest, platí, že môžu využiť maximálne 50% svojej kapacity. Na Sparte, Slavii a v Tepliciach, ktoré majú kapacity štadiónov takmer 20-tisícové, môžu teda uvítať bezmála 10 tisíc fanúšikov.

Avšak, všetko má aj podmienku. Fanúšikovia musia mať pri vstupe potvrdenie o očkovaní, negatívny antigénový test nie starší ako 3 dni alebo PCR test nie starší ako 7 dní. Poprípade, doklad o prekonaní COVID-19 nie starší ako 180 dní. Najmenej 5% kapacity musí byť vyhradenej aj pre hosťujúcich fanúšikov a všetci majú povinnosť mať respirátor.

Zdroj: Isport.blesk.cz | Foto: Twitter