Koľko že bolo v lete prestupových špekulácií o odchode útočnej hviezdy Interu Miláno. Lautaro Martínez mal byť vlani dokonca prestupovou prioritou Barcelony, no napokon z transferu nič nebolo. Svoju rolu v tom zohral aj bývalý hráč Interu.

Hernán Crespo neurobil v Interi žiadnu dieru do sveta. V roku 2002 ho Nerrazurri kúpili z konkurenčného Lazia za závratných 40 miliónov eur, no jeho pôsobenie sa skončilo už po roku, keď ho za 26 miliónov kúpila Chelsea. Nie tak dávno však aj vďaka nemu prišiel prestupový trh o hviezdny transfer. Crespo totiž poradil Lautarovi Martínezovi, aby odmietol ponuku Barcelony.

“Poznám Lautara veľmi dlho. V minulom lete som mu poradil, aby neakceptoval ponuku Barcelony a ostal v Interi. Koniec koncov vidíme, že som mu poradil dobre,” vyjadril sa súčasný kouč Sao Paula. Argentínčanovi to v prebiehajúcej sezóne skutočne sype. V 23 ligových dueloch strelil 13 gólov a na 6 prihral, čím sa radí medzi najlepších hráčov svojho klubu. Ktovie, možno sa otázka prestupu do Barcelony znova otvorí počas nasledujúceho prestupového obdobia a Crespova rada už bude znieť inak.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter