PSG priviedlo počas letného prestupového obdobia dve superposily. Prvou z nich je najdrahší futbalista na planéte Neymar, ktorý do klubu prišiel z Barcelony za rekordných 222 miliónov eur. Tou druhou je francúzsky mladík Kylian Mbappé. Ten výjde pre zmenu klub z hlavného mesta Francúzska v nasledujúcom lete až na 170 miliónov eur.

Takéto obrovské nákupy si samozrejme vyžiadajú svoju daň. Francúzsky veľkoklub je pod tlakom, pretože nespĺňa podmienky Financial Fair Play. K ich úspešnému splneniu potrebujú predať niekoľkých hráčov už v zime a prvou obeťou by sa mal stať talentovaný útočník Gonçalo Guedes. Ten je momentálne na hosťovaní vo Valencii, ktorá má o jeho trvalý prestup veľký záujem.

21-ročný Portugalčan je v tejto sezóne vo veľkej forme, o čom hovoria aj jeho štatistiky. Počas šestnástich zápasov si na svoje konto pripísal tri góly a päť asistencií. Španielsky klub je s jeho službami veľmi spokojný a tak je viac než evidentné, že o jeho prestup budú bojovať. Problém je ale v tom, že záujemcov je mnoho a PSG ho potrebuje predať už teraz v januári. Valencia tak bude musieť nájsť rýchlo prostriedky na jeho kúpu, inak sa môže stať, že im niekto vyfúkne ich hráča rovno spod nosa.

Goncalo Guedes

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.