Kylian Mbappé mal oznámiť, že v lete 2021 chce opustiť Paris Saint-Germain FC. Parížania ho síce majú pod zmluvou až do júna 2022, avšak vzhľadom na blížiaci sa koniec zmluvy budú tlačený k prestupu, ak teda nebudú chcieť, aby odišiel zadarmo. PSG má však v úmysle presvedčiť ho tým, že mladému Francúzovi ponúknu galaktický plat.

Po jeho údajných prehláseniach a vzhľadom na končiacu sa zmluvu, nebude mať 21-ročný francúzsky útočník núdzu o prípadných záujemcov. PSG bude musieť v tomto smere konať, pretože by v lete 2022 mohlo prísť o svoj klenot, za ktorý už skôr žiadalo minimálne 300 miliónov eur, úplne zadarmo. Ak by ho predali v letnom prestupovom období v roku 2021, tak by zasa museli požadovať nižšiu sumu. Plán francúzskeho tímu je však jednoznačný a to nalákať futbalistu na kráľovské platové podmienky.

Španielsky denník AS uviedol, že viacnásobný francúzsky majster chystá ponúknuť mladému majstrovi sveta mzdu vo výške 40 miliónov eur ročne. Podobný plán však má mať aj Real Madrid. Ten by však mal byť ochotný navrhnúť tieto platové podmienky len, ak by Mbappého získal až v roku 2022 zadarmo, čím by ušetril na odstupnom.

Kylian Mbappé

Zdroj: As.com | Foto: Twitter