Na otázku, kto je najväčší favorit na titul v Ligue 1, býva v ostatných rokoch jednoduchá odpoveď. PSG je po finančnej i hráčskej stránke o parník pred konkurenciou. Ani to však nezabránilo vyhrať v roku 2017 ligu AS Monaku. Po štyroch sezónach môže parížsky veľkoklub obrať šampión z rokov 1946, 1954 a 2011 – OSC Lille.

To zvládlo 3. apríla kľúčový vzájomný duel v Paríži a vďaka tomu má v tabuľke aj po 32. kole na PSG náskok troch bodov. Navyše, má lepšie vzájomné zápas (0:0 a 1:0). Do hry o titul môže stále teoreticky prehovoriť aj Monaco a Lyon.

PSG má navyše “príjemné” povinnosti v Lige Majstrov, kde má našliapnuté vyradiť Bayern, pričom v ďalšom kole zrejme narazí na Manchester City. Bude mať teda dosť síl predstihnúť v Ligue 1 Lille? Uvidíme. Avšak, jeden fakt môže Parížanov tešiť. V prípade rovnosti bodov totižto nerozhodujú vzájomné zápasy, ale skóre, následne počet strelených gólov a až následne vzájomné stretnutia. A keďže skóre má PSG jasne najlepšie, stačí mu získať len o 3 body viac než Lille.

To tak musí v túto chvíľu na istotu trofeje získať minimálne 16 z 18 bodov (ak teda PSG nezaváha). Pre Lille tak bude dôležitý každý duel, najmä ten v 34. kole proti Lyonu. Kto sa bude napokon radovať z trofeje? Len dodáme, že PSG nebude hrať proti nikomu z TOP4.

kylian mbappé

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Wikipedia | Foto: Twitter