Paris Saint-Germain predal či poslal hosťovať pred sezónou 2022-23 približne dve desiatky hráčov, no jeho káder bol i tak poriadne široký a niektorí hráči nedostával dostatok príležitostí.

Jedným z nich bol aj 30-ročný španielsky reprezentant Pablo Sarabia. Šikovný krídelník dorazil do metropoly Francúzska v roku 2019 po tom, ako zažil životnú sezónu v Seville. Behom nej zaznamenal v La Lige bilanciu 13+13.

V Paríži odohral dovedna 98 duelov, veľmi často však naskakoval len ako striedajúci hráč. I tak stihol streliť 22 gólov a na 12 asistovať. Behom predošlej sezóny ukázal svoje kvality v Sprotingu, kde hosťoval. Vo všetkých súťažiach zazanmenal bilanciu 21+10.

Aktuálne je jeho pôsobenie v Paríži minulosťou a jeho súčasnosťou sa stáva pôsobenie v anglickej Premier League. Za takpovediac symbolických 5 miliónov eur sa stal akvizíciou Wolverhamptonu. Tomu bude pomáhať so záchranou, keďže „vlci“ sú na 16. mieste, pričom aktuálne delia 14. a posledný 20. tím tabuľky len dva body. Kontrakt podpísal do roku 2025.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram