Šampionát v Katare má za sebou rovných 50 duelov a po dnešku je isté, že prvou štvrťfinálovou dvojicou bude Holandsko vs. Argentína. Dva dlhodobo kvalitné celky si majú navzájom čo oplácať, no taktiež aj divákom.

Posledné dve konfrontácie týchto súperov sa uskutočnili na svetových šampionátoch. V roku 2006 to bolo v skupine, v roku 2014 rovno v semifinále. Obe trito konfrontácie, ktoré si ako priamy účastník pamätá len Lionel Messi, ale skončili bezgólovými remízami. V Brazílii následne po výsledku 4:2 na pokutové kopy šla ďalej Argentína.

V roku 1998 sa pre zmenu tieto dva tímy stretli vo štvrťfinále a z postupu sa radovalo Holandsko. V jeho prospech rozhodol v 90. minúte Kluivert. Je však skutočne zvláštne, že takéto dva vyspelé výbery dvakrát v rade proti sebe neskórovali.

Kto bude šťastnejší tentokrát v Katare? Miernym favoritom je Argenína, no jej výkony avšak zatiaľ nie sú až také oslnivé, ako sa očakávalo. Preto by zopakovanie sa duelu z roku 1998 nebolo žiadnou veľkou senzíaciou. Poradí si Messi s van Dijkom? Nechajme sa prekvapiť a verme, že tentokrát sa vrece s gólmi aspoň čiastočne roztrhne…

1000. zápas, historický gól: Leo Messi vzal všetko na svoje plecia! (VIDEO)

Bleskový gól: Depay nasmeroval Holandsko presnou strelou do štvrťfinále! (VIDEO)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram