Futbalové Majstrovstvá Európy sa už blížia. Úvodný duel turnaja sa odohrá už o mesiac a pár dní, no tréneri i fanúšikovia reprezentačných tímov tŕpnu už dnes. Všetci si totiž želajú, aby boli ich najväčšie hviezdy zdravé a aby sa pred týmto veľkým turnajom nezranili.

Žiaľ, pre súpera Slovenska v základnej skupine Majstrovstiev Európy dnes prišla neželaná správa. Španieli sa totiž budú musieť na turnaji zaobísť bez 18-ročnej hviezdy FC Barcelona Ansu Fatiho. Ako informovalo Mundo Deportivo, Fati bude musieť podstúpiť už tretiu operáciu po zranení z jesene. Operácia problémového menisku je naplánovaná na štvrtok a znamená definitívny koniec nádejam na účasť rodáka z Guinei-Bissau na EURE 2020.

Fati vinou zranenia odohral v tejto sezóne len 10 súťažných duelov, no v nich má neskutočné štatistiky. Skóroval totiž 5 gólov a zaznamenal 4 asistencie, čo predznamenalo veľkého ťahúňa Barcelony v aktuálnej sezóne. No na jeseň prišlo zranenie, ktoré Fatimu odrovnalo celý ročník 2020/21. Mladému krídelníkovi prajeme skoré uzdravenie.

ansu fati

Zdroj: Mundodeportivo.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter