Do zápasu kvalifikácie o Majstrovstvá sveta 2022 proti Chorvátsku, ktorý sa uskutoční dnes o 20:45 ostáva už len zopár hodín. Poďme sa teda spoločne pozrieť na možné mená jedenástich hráčov, ktorý by mohli nastúpiť v základnej zostave Štefana Tarkoviča.

Marek Rodák nechytil nič navyše, avšak zásadne nechyboval, možno až na menšie chyby v rozohrávke. Preto predpokladáme jeho nasadenie aj proti Chorvátom. Zmena by mohla prísť na pravom kraji obrany a budeme ju aj kvitovať. Tam by sa mohol ukázať Martin Koscelník namiesto Petra Pekaríka, ktorý po zápase s Ruskom avizoval zranenie. V strede obrany si myslím, že tréner vsadí na pre neho osvedčenú dvojicu Šatka – Škriniar i keby sme boli zvedaví, ako by po boku Škriniara zahral Martin Valjent. Na ľavej strane by mal operovať Dávid Hancko, ktorý je aktuálne našou najschopnejšou alternatívou, no neprekvapilo by ani nasadenie Tomáša Hubočana.

V strede poľa sa pravdepodobne nepredstaví Ondrej Duda, ktorého vraj trápi viróza. Preto by mohol byť vyššie do ofenzívy vysunutý Hamšík, ktorého budú v zálohe predpokladane istiť Juraj Kucka a náš aktuálne jediný defenzívny záložník na súpiske Patrik Hrošovský. Bolo by však zaujímavé vidieť v zostave aj Matúša Bera.

Na krajoch ofenzívy podľa nás vsadí tréner na, proti Rusom dobre hrajúcich, Haraslína a Schranza, ktorý však nepremenili svoje strelecké pokusy na gól a najmä druhý menovaný mal teda obrovské šance nato, aby skóroval. Dobrý výkon nepodal Róbert Boženík, preto si myslíme, že tréner vyskúša dať šancu Dávidovi Strelcovi. Kto vie, možno nás však prekvapí aj nasadením Ladislava Almásiho.

Predpokladaná zostava Tarkoviča

Zostava podľa Športového magazínu

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz, Chosen11.com