Premier League je v plnom prúde a o nabitom programe na prelome rokov nemusíme fanúšikom tejto súťaže veľa hovoriť. Zvykne sa hovoriť, že práve v tomto období sa rozhoduje celý ročník a dvaja kandidáti na najvyššie priečky musia riešiť podobnú nepríjemnú situáciu.

Eric Bailly sa čoskoro po príchode do Manchestru United zaradil medzi opory tímu a v aktuálnom ročníku bol reprezentant Pobrežia Slonoviny považovaný za najlepšieho stopéra klubu. Ešte koncom novembra si však v zápase proti Brightonu privodil zranenie a aktuálne správy hovoria o tom, že v tomto kalendárnom roku už do hry nezasiahne.

Podľa informácií anglických médií by sa mohol vrátiť najskôr v polovici januára, čo by znamenalo vynechanie ďalších piatich kôl. Pozitívom pre Josého Mourinha môže byť aspoň fakt, že Victor Lindelof sa ukazuje v dobrom svetle a taktiež to, že počas najbližšieho mesiaca nečaká na tento tím nijaký súper z TOP 6. 

Ešte horšie je na tom podľa informácií BBC jeden z najlepších stopérov súťaže a líder defenzívy Tottenhamu Toby Alderweireld. Belgičan zasiahol naposledy do súťažného zápasu 1. novembra proti Realu Madrid, keď musel byť po necelej polhodine stiahnutý z ihriska. Pôvodné prognózy hovorili o jeho návrate do konca kalendárneho roka, čo teraz dementoval sám Mauricio Pochettino.

Ten je zmierený s tým, že skvelý stopér sa vráti až vo februári. Jeho absencia sa tak môže natiahnuť až na polovicu ročníka a ohrozený môže byť aj Alderweireldov štart proti Juventusu v úvodnom dueli osemfinálového dvojzápasu Ligy majstrov.

Zdroj: Thefaithfulmucf.com, Footballfancast.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.