O súčasnom stave FC Barcelony netreba písať príliš veľa. Uťahovanie opasku po „bezbrehom“ utrácaní predošlého vedenia prinútilo klub nechať odísť Lionela Messiho, poslať na hosťovanie Antoine Griezmanna, kabína prijala výrazné znižovanie platov a o zisku nejakých veľkých hviezd sa teraz určite nehovorí.

Môže byť ale ešte horšie? Uvidíme, aké výkony budú predvádzať Katalánci po zotavení sa všetkých zranených opôr, či sa klub dokáže vzchopiť výsledkovo (vŕcholom sú dve prehry a skóre 0:6 v LM UEFA), atď. Napríklad prípadná neúčasť Barcelony v nasledujúcom ročníku Ligy Majstrov by bola poriadnou ranou.

Istou nádejou pre klub je skutočnosť, že disponuje mnohými mladíkmi, na ktorých je vidno, že futbal hrať vedia. Akurát potrebujú isté usmernenie a nabratie skúsenosti. Niekoľko talentov už začalo žiariť v predošlej sezóne, iní dostávajú príležitosti teraz.

ousmane dembele

Avšak, FC Barcelona má aktuálne i ďalší problém, ktorý by jej vedenie zrejme malo (ak môže) urýchlene riešiť, o čo sa podľa niektorých zdrojov i snaží. Hneď trom z piatich najcennejších hráčov totižto končí po tejto sezóne kotrakt, a teda, môžu Barcu v lete opustiť zadarmo tak, ako Donnarumma AC Miláno, Ramos Real Madrid či práve Messi FC Barcelonu.

Jedná sa o trio Ansu Fati, Pedri a Ousmane Dembélé, ktoré má aktuálnu trhovú hodnotu dovedna cez 200 miliónov eur. A pre mnohé veľké kluby, ktoré nie sú na tom finančne zle, by mohlo byť pomerne atraktívne uloviť ich na plat, ktorý im Barcelona nebude vinou spomínaného uťahovania opaskov schopná ponúknuť. Štvrtym do partie s končiacim kontraktom je Sergi Roberto. Vskutku, nezávidenia hodná situácia.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter