Futbalisti Arsenalu sa po troch prehrách v úvodných troch kolách prebrali a aktuálne ťahajú 3-zápasovú víťaznú šnúru v Premier League doplnenú o postup medzi najlepšiu šestnástku v Carabao cupe. Víťazstvo proti Tottenhamu malo ale napokon aj trhlinu.

29-ročná stálica v drese The Gunners si privodila v závere severolondýnskeho derby zranenie. Teraz sa ukázalo, že Granit Xhaka bude mimo hru dlhšie, než sa pôvodne očakávalo. Klub s jeho službami už v kalendárnom roku 2021 nepočíta.

Zranenie kolena ho tak pripraví možno až o 15 duelov, čo je takmer polovica ročníka. Xhaka behom svojej 5-ročnej kariéry v Arsenale nikdy tak dlho mimo nebol, o čom svedčí aj fakt, že v žiadnej z predošlých piatich sezón nenaskočil vrámci Premier League do menej, než 29 stretnutí.

K dnešnému dňu má dovedna na konte 225 súťažných zápasov v drese Arsenalu (v nich bol 10 krát vylúčený), predtým odohral 140 duelov za Borussiu M´Gladbach a 61 zápasov za FC Basel. Isté je teda aj to, že v kalendárnom roku 2021 nepokorí magickú stovku štartov za švajčiarsku reprezentáciu, kde je aktuálne na méte 98 duelov.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter