Barcelona sa postupom času dvíha k lepším zajtrajškom. Tím Ronalda Koemana naposledy prehral ešte v decembri s Juventusom 0-3, no odvtedy ťahá 7-zápasovú šnúru bez prehry. V La Lige sa už vyšvihla na 3. miesto, no stále je tu priestor na zlepšenie.

Blaugranas sa potrebujú zlepšiť predovšetkým po hernej stránke, pretože ak nerátame výhru 3-0 na Valladolide, v spomínaných 7 dueloch, v ktorých Barcelona 5-krát vyhrala a 2-krát brala z duelu bod, to boli všetko tesné výsledky. Januárové prestupové okno preto ponúka možnosť vylepšenia súčasného kádra a holandský tréner má jasnú požiadavku na vedenie Barcelony. Nájsť gólového hrotového útočníka.

“Chýba nám v týchto zápasoch klasická deviatka (pozn. hrotový útočník). Hovorili sme už niekoľkokrát, aj na začiatku sezóny, že potrebujeme niekoho, kto bude na vrchole svojej formy a bude strieľať veľa gólov a bude efektívnejší,” poznamenal Koeman. Zabudla už však Barcelona, koho v lete doslova vykopla z klubu? Ak hádate, že máme na mysli Luisa Suáreza, hádate správne. Jeho štatistiky v Atléticu Madrid sú v tejto sezóne perfektné. V 12 ligových zápasoch strelil 9 gólov a na 3 asistoval.

Lenže pre chaosom poznačenú Barcelonu bol 33-ročný útočník v lete len príťažou a zadarmo ho nechali odísť do konkurenčného klubu. Dodajme, že Antoine Griezmann, ktorý hrá na Suárezovej pozícií strelil v tejto ligovej sezóne 3 góly, Martin Braithwaite, ktorý je tiež hrotovým útočníkom dal dokonca ešte o gól menej. Barca si tak môže trieskať hlavu o stenu.

Zdroj: Beinsports.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter