Majstrovstvá sveta v hokeji 2021 sa budú konať v mimoriadne nevšednom termíne. Začnú totiž až na samom konci mája, konkrétne 21. 5. a trvať budú do nedele 6. júla. Po naťahovačkách sa napokon odohrajú v lotyšskej Rige.

Príprava na najdôležitejšiu hokejovú udalosť roka sa však musí začať už teraz. Ako informuje portál Hockey Slovakia, 6. apríla sa oficiálne započne príprava prvým dobrovoľným kempom pre hráčov, ktorým sa skončia klubové povinnosti. Presne o 2 týždne sa totiž odohrá tradičný Kaufland Challenge, kde sa Slovenská reprezentácia stretne s Lotyšskom v dvoch dueloch, 20. a 21. apríla. V tomto reprezentačnom bloku sa ešte stretne s Nemeckom 24. a 25. apríla.

Okrem Lotyšska a Nemecka si naši reprezentanti zmerajú sily s hokejistami Česka a Rakúska, s ktorými taktiež odohráme po dva duely. S Rakúšanmi 1. a 2. mája, s Čechmi 6. a 7. mája. Novinkou je, že realizačný tím rozšíril skaut New Yorku Rangers Oto Hasčák. Ten bude mať za úlohu asistovať generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi a zároveň bude hlavným skautom reprezentácie. Čiže bude sledovať našich hokejistov, ktorých potom odporučí na nomináciu. Budeme tento rok aj vďaka nemu úspešní a konečne porazíme zakliatie základnej skupiny?

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto: Instagram/hockeyslovakia