Nie veľa hráčov si môže povedať, že im pri ich debute v Premier League stačilo na ihrisku odohrať zopár desiatok sekúnd nato, aby si pripísali gólovú asistenciu. To bol aj prípad mladého Slováka Filipa Lesniaka. Čo je s týmto futbalistom dnes?

Filip Lesniak prišiel do mládežníckeho družstva Tottenhamu Hotspur z Košíc ešte v roku 2012 a zotrval v londýnskom mužstve až do leta 2017, keď prestúpil do dánskeho Aalborgu. V máji 2017 si však stihol pripísať svoje prvé a nateraz aj posledné minúty v anglickej Premier League, keď nastúpil v stretnutí proti Leicesteru City.

Na hraciu plochu sa dostal mladý Slovák v 86. minúte stretnutia. Práve jeho prihrávka následne predchádzala presnému zásahu, ktorý zaznamenal Harry Kane. Tottenham tento zápas vyhral 6:1. Pýtate sa, ako je možné, že o tomto hráčovi nepočuť?

Prihrávka Filipa Lesniaka na gól Harryho Kanea

 

Filip Lesniak má momentálne 24 rokov a pred aktuálnou sezónou si to namieril do Poľska, kde sa v tamojšej najvyššej ligovej súťaži Ekstraklase upísal tímu Wisla Plock. Práve do tohto klubu prišiel len nedávno na hosťovanie mladý žilinský talent Kristián Vallo.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter