Bolo by zaujímavé, ak by sa 14 účastníkov českej a 12 tej slovenskej Extraligy zoskúpilo do 26-člennej spoločnej súťaže a systémom každý s každým doma-vonku odohrali 50 kôl. Alebo skôr smutné zo slovenského pohľadu?

Takýto experiment zrejme nie je na programe dňa a ani najbližšieho obdobia. Nemožno si ale nevšimnúť, že mnohí kvalitní hráči z našej Extraligy skúsia tú českú, keďže je finančne aj herne na vyššej úrovni. Veľmi dobre tento rozdiel v minulosti pocítil aj Kamil Brabenec, akurát naopak, keďže ako Čech zamieril na Slovensko.

46-ročny rodák z Brna okúsil seniorsky hokej ešte v roku 1995, keď ako čerstvý „dospelák“ zasiahol do zápasov druhej najvyššej českej ligy v drese Komety Brno. Neskôr hrával za České Budějovice, Vsetín, Plzeň, odskočil si do Švédska, vrátil sa do Budějovíc a predtým, ako v 35 rokoch zamieril na Slovensko, hral za Kometu Brno.

Jeho štandardom bolo celé roky približne pol bodu na zápas. Jeho najlepšia sezóna bola 2006-07, keď ako 30-ročný získal v drese Českých Budějovíc 34 bodov v 51 dueloch. Mal teda 0,67 bodu na zápas.

Ako 35-ročný sa stal hráčom zvolenského HKM a vtedy to začalo. Za päť sezón v pokročilejšom veku získal 261 bodov v 271 zápasoch (0,96 bodu na zápas) a v štyridsiatke ešte v drese Nových Zámkov získal 32 bodov v 43 dueloch. V sezóne 2014-15 dokonca vyhral produktivitu súťaže. Možno mal vo Zvolene trošku iné úlohy, no ten značný bodový rozdiel tým len ťažko obhájiť. Alebo?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kamil Brabenec (@kamilos27)

Zdroj: Športový Magazín, Eliteprospects | Foto: Pixabay