Ďalší futbalový ročník sa nám už pomaly blíži ku koncu a pozornosť celého futbalového sveta sa už o niekoľko dní presunie na medzinárodnú úroveň. Dôvodom sú blížiace sa Majstrovstvá sveta 2018, ktoré si nechá újsť len málokto. Medzi najväčších favoritov na prvenstvo v tomto turnaji bude určite patriť Nemecko. To pôjde na záverečný šampionát v úlohe obhajcu trofeje. 

Mužstvo nabité veľkými menami nemá v kádri žiadnu výraznú slabinu a týmto statusom sa môže pochváliť len málokto. Medzi najväčšie opory nemeckej reprezentácie patrí už niekoľko rokov aj Mesut Özil, ktorý by mal mať svoje miesto na súpiske takmer isté. To ale nemusí platiť, pretože nemecký futbalový zväz rozhorčili fotky, ktoré nedávno vyplávali na povrch.

Mesut Ozil, Ilkay Gundogan a Cenk Tosun absolvovali stretnutie s tureckým prezidentom Erdoganom

Ilkay Gündogan, Mesut Özil a Cenk Tosun totižto absolvovali stretnutie s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Tomu dokonca venovali aj podpísané dresy, čo je vzhľadom na napäté politické vzťahy medzi krajinami neprípustné. K celej situácii sa vyjadril aj šéf nemeckého futbalového zväzu Reinhard Grindel.

“DFB samozrejme rešpektuje špeciálnu situáciu pre našich hráčov, ktorí majú prisťahovalecký pôvod. Futbal a DFB sú ale hodnoty, ktoré pán Erdogan nerešpektuje, preto nie je dobré, že naši hráči sa nechali využívať pre jeho volebnú kampaň. Veľmi týmto nepomohli integračnému úsiliu nášho zväzu.”

Mesut Ozil venoval podpísaný dres tureckému prezidentovi

Koordinátor DFB Oliver Bierhoff potvrdil, že predstavitelia zväzu budú v najbližších dňoch diskutovať o tom, či sa dvojica Özil a Gündogan predstaví na blížiacom sa záverečnom šampionáte. “Nemám absolútne žiadne pochybnosti o tom, že sú odhodlaní hrať za naše národné mužstvo a že sa zhodujú s našimi hodnotami. Nevedeli, čo tieto fotky môžu spôsobiť, no takéto konanie nemôžme podporovať a hráčmi sa budeme v najbližšej dobe zaoberať.”

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.