Manchester United prežíva vcelku úspešnú sezónu. Boj o titul v Premier League je už síce s mimoriadne veľkou pravdepodobnosťou rozhodnutý, no solídne druhé miesto a účasť v budúcej edícií Ligy Majstrov by mal Manchester potvrdiť v zostávajúcich kolách.

Po športovej stránke sa Červeným Diablom v tejto sezóne darí a tak môže manchesterský klub riešiť personálne obsadenie do budúcnosti. Nedávno klub predĺžil zmluvu s obrancom Ericom Baillym, no ten asi nebude posledným hráčom, ktorý sa rozhodol pre budúcnosť na Old Trafford. Vedenie klubu chce totiž predĺžiť zmluvu aj ďalšiemu svojmu futbalistovi. Tentokrát ide o gólového hráča z ofenzívy.

Edinson Cavani podpísal s Manchestrom United v minulom lete kontrakt na jednu sezónu s možnosťou predĺženia o ďalší rok. Keďže sa uruguajskému útočníkovi v tomto ročníku vskutku darí, tréner Solskjær aj vedenie by ho radi videli v červenom drese aj počas nasledujúcej sezóny. Podľa novinára Fabrizia Romana je Cavani otvorený diskusií o pôsobení v Manchestri aj v ďalšej sezóne, no rozhodne sa podľa svojej rodiny.

34-ročný útočník naskočil do 33 zápasoch svojho tímu vo všetkých súťažiach, pričom zaznamenal solídnych 12 gólov a 5 asistencií. Štatisticky je jeho obľúbenou súťažou Európska liga, kde v troch zápasoch strelil Cavani 3 góly a na ďalšie 3 asistoval. Momentálne je Manchester najväčším kandidátom na triumf v tejto európskej súťaži, takže bez trofeje by v tejto sezóne Červení Diabli aj s Cavanim ostať nemali.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano, Transfermarkt.com | Foto: Twitter