Inter Miláno je veľkoklub, ktorý má v Taliansku obrovskú históriu. Aktuálny držiteľ Scudetta má po celom svete veľkú fanúšikovskú základňu. Interu držia palce aj mnohí Slováci, keďže dres Nerazzurri oblieka náš reprezentant Milan Škriniar.

Jednou z fanúšičiek Interu je aj talianska babička, ktorá si zaslúži obrovský obdiv. 84-ročná Giancarla je jedným z najhorlivejších a najskalnejších priaznivcov talianskeho veľkoklubu. Médiá si ju všimli až počas zápasu Interu s Atalantou (2-2), keď osamotene sedela na tribúne štadióna Giuseppeho Meazzu.

Giancarla fandí svojmu tímu už dlhých 48 rokov, čo je už takmer polstoročie. Ako vlastne začala jej láska k Interu? Talianka pôvodne predávala vstupenky priamo na štadióne Interu, kde sa podľa vlastných slov cítila mimoriadne príjemne a pohodlne. A tak sa začala viac zaujímať o dianie na ihrisku a v milánskom klube, čo vyústilo do veľkej lásky.

84-ročná starenka dodržiava zaujímavý „rituál“. Okrem toho, že pravidelne navštevuje domáce zápasy Interu, na štadióne je vždy dve hodiny pred zápasom a teda o dosť skôr, ako všetci ostatní fanúšikovia. Mimochodom, starenka Giancarla nosí na zápästí potítko Milana Škriniara, čo značí veľké sympatie k slovenskému obrancovi. Nuž, toto je učebnicový prípad hrdého fanúšika.

Zdroj: Kabarbanten.pikiran-rakyat.com, Twitter | Foto: Twitter