Najväčšie vyvrcholenie klubovej sezóny sa už nezadržateľne blíži a všetci futbaloví fanúšikovia už s napätím očakávajú finále Ligy majstrov. V ňom sa predstaví obhajca trofeje Real Madrid CF a na opačnej strane bude stáť Liverpool FC. Španieli sú miernym favoritom aj v tomto roku, no cesta za zlatým hetrikom jednoduchá nebude.  

Spomínaný finálový zápas sa uskutoční na olympijskom štadióne v Kyjeve. V Ukrajine sa tak môžu tešiť na veľký futbalový sviatok. Nie všetci ale majú z blížiaceho sa finále dobré pocity. Thomas Grimm je bývalým zamestnancom UEFA, no momentálne už sedí na prezidentskom kresle, odkiaľ šéfuje ukrajinskú najvyššiu futbalovú súťaž. Podľa neho bude tohtoročné finále veľmi kontroverzné.

Cristiano Ronaldo a Mohamed Salah“UEFA by rada uprednostnila nového víťaza Ligy majstrov, pretože by to zabilo celú súťaž, ak by to isté mužstvo vyhralo tretí rok po sebe. Real má skvelých hráčov, ale z konkurenčného hľadiska by bolo oveľa lepšie, aby to vyhral iný tím.” Bude tak zaujímavé sledovať, či sa jeho slová naozaj naplnia a či bude skutočne UEFA pomáhať anglickému celku. Takéto niečo sa ale skôr zdá ako veľmi nepravdepodobné.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.