A to za prestup 18-ročného hráča, ktorý doteraz skóroval len 3 góly v 21 zápasoch A-mužstva? Tak takéto faux pas sa podarilo anglickému klubu hrajúcemu v Premier League, Wolverhamptonu Wanderers. Odhalil ho priamo prezident portugalského klubu.

Takáto bizarnosť sa stane raz za desaťročie. Uznajte sami, ak by ste mohli za nákup televízora zaplatiť 400€, asi by ste nepoložili pri pokladni na pult 1600€ však? Wolverhampton si v lete vyhliadol 18-ročného hrotového útočníka Fábia Silvu, ktorý je odchovancom Porta a v Portugalsku je považovaný za veľký talent. Skauti anglického celku tak po svojich pozorovaniach usúdili, že tento hráč bude v drese ich klubu raz žiariť a tak Wolves Silvu kúpili.

No vedenie klubu si môže búchať hlavu o stenu, za akých okolností tento prestup prebehol. Sivla mal totiž v zmluve s Portom zabudovanú výstupnú klauzulu vo výške 10 miliónov eur, o ktorej Wolves zjavne nevedelo. To dalo na stôl štvornásobne viac a za 40 miliónov eur bol transfer odobrený. Skvelý obchod pre Porto, aj hráčovho agenta, Jorgeho Mendesa, ktorý si tiež prišiel na fajnový zisk. Záhadou ostáva už len jedna vec. Išlo o omyl vedenia Wolves, alebo zámerné mlčanie Mendesa o výstupnej klauzule?

fabio silva

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter