Chelsea nie je zatiaľ aktívna na letnom prestupovom trhu. Víťaz Ligy Majstrov doteraz hráčov predával a lúčil sa s nimi. Willy Caballero, Billy Gilmour, Marco van Ginkel, Victor Moses a Fikayo Tomori už stihli klub zo Stamford Bridge opustiť počas tohto leta.

Londýnsky celok bude chcieť počas prestupového obdobia istotne posilniť. Čo by však chcelo vedenie klubu urgentne vyriešiť, je brankárske zloženie. Edouard Mendy vytlačil najdrahšieho gólmana sveta – Kepu Arrizabalagu len na lavičku, z čoho nie je nadšený samotný Španiel a neprofituje z toho ani klub. Preto existuje mimoriadne vysoká pravdepodobnosť, že 26-ročný brankár sa bude z Chelsea počas tohto leta porúčať. Minimálne na hosťovanie.

The Blues už majú mať vyhliadnutú aj tak trochu prekvapivú náhradu. Je ňou český brankár Jiří Pavlenka z Werderu Brémy. Tradičný nemecký klub vypadol v uplynulej sezóne do 2. Bundesligy a mimoriadne kvalitný gólman má určite na viac, než len na pôsobenie v druhej lige. Okrem toho Pavlenkovi končí s Werderom zmluva a pokiaľ chcú Brémy dostať nejaký ten milión za Čecha, toto leto ho musia predať. Jeho trhová hodnota je na úrovni 5,5 milióna eur, takže bombastická čiastka z toho nebude, no pre SW je každý milión dobrý.

pavlenka

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter