Len nedávno sme pripravili článok, kde sme si robili starosti o budúcnosť slovenskej cyklistiky vo World Tour v súvislosti s Erikom Baškom a Saganovcami. Teraz sa však slovenská cyklistika môže pochváliť úžasnou a nečakanou správou.

Mladý slovenský talent Martin Svrček podpísal dva a pol ročnú zmluvu s jedným z najlepších cyklistických tímov sveta s Deceuninck – Quick-Step. Šéf tímu Patrick Lefevere sa už vyjadril, že nášho jazdca sledovali už dlhšie a napriek tomu, že má len 18 rokov už teraz dosiahol zopár pekných úspechov.

Veď len nedávno skončil na Majstrovstvách sveta v časovke juniorov na 17. mieste, keď na víťaza stratil len necelú minútu a pol. Spravil tak v tejto disciplíne a v kategórií tretí najlepší výsledok v histórií Slovenska. Martin Svrček sa k belgickému tímu pripojí až v júli 2022, dovtedy bude jazdiť za taliansky tím Biesse Carrera Continental, ktorý sa venuje cyklistom do 23 rokov, aby si tak zvykol na dlhšie preteky a všetky veci spojené s prechodom do World Tour.

„Som extrémne šťastný, pretože Deceuninck – Quick-Step je najlepší tím na svete. Absolútne som to nečakal, je to úžasné. Mojím snom bolo prebojovať sa do World Tour, ale ani by mi nezišlo na um, že by som mohol prísť do tohto tímu. Na tejto zostave milujem všetko, atmosféru, víťazného ducha, históriu, dres ktorý vždy vyčnieva z celého pelotónu. Aké mám ciele? Chcem odovzdať všetko pre svoj tím, byť lepším a nabrať nové skúsenosti, uvidím ako mi to pôjde. Predtým sa však s mojím talianskym tímom zúčastním pretekov do 23 rokov, aby som si zvykol na dlhšie preteky a všetko, čo je s tým spojené,“ vyjadril sa pre oficiálny tímový web talentovaný 18-ročný cyklista.

Zdroj: Deceuninck.quickstep.com | Foto: Twitter, Facebook/Martin Svrček