Slovenský defenzívny stredopoliar Juraj Kucka sa stal novou posilou ŠK Slovan Bratislava. Slovenský reprezentant podpísal zmluvu na dva roky. Na Slovensko mieri po ročnom pôsobení v anglickom Watforde, s ktorým vypadol do Championship.

Juraj Kucka podpísal zmluvu s obhajcom titulu ŠK Slovanom Bratislava. 35-ročný záložník by mal nahradiť Rabiua, ktorý na dlhšie obdobie nebude k dispozícii kvôli zraneniu. Tento prestup je opäť ďalším významným momentom pre slovenský futbal po tom, čo ešte minulý rok sa na slovenské trávniky vrátil Martin Škrtel.

Juraj Kucka má bohaté skúsenosti s tými najlepšími ligami sveta. Obliekol si dresy Sparty Praha, FC Janov, AC Milána, Parmy a Watfordu, kde pôsobil naposledy.

„Je to pre mňa veľmi pekný pocit a moment, že sa vraciam po takej dlhej dobe tam, kde to všetko začalo, teda na Slovensko. Na túto spoluprácu sa veľmi teším a aj touto cestou by som chcel poďakovať za príležitosť, ktorú som dostal. Verím, že to všetko bude fungovať a dosiahneme ciele, ktoré máme,“ povedal Kucka.

Zdroj: Skslovan.com | Foto: Instagram/skslovan