Sú tomu 2 roky, čo sa zrodila obrovská prestupová senzácia. Hviezdny brazílsky útočník Neymar totiž v lete 2017 prestúpil z FC Barcelony do PSG. Aktuálne to však vyzerá, že sa jeho pobyt v hlavnom meste Francúzska chýli ku koncu.

V drese PSG počas dvoch ročníkov Brazílčan neustále dokazoval svoju futbalovú veľkosť, ale s tímom sa mu nepodarilo uspieť v Lige majstrov a vedenie PSG nie je spokojené ani s jeho správaním. Len pár dní dozadu totiž prezident klubu Nasser Al-Khelaifi prehlásil, že ak niekto nechce hrať za PSG, vie, kde sú dvere. Dodal aj to, že sa mu nepáči laxný prístup niektorých hráčov a ich správanie v štýle celebrít, namiesto toho, aby na sebe tvrdo pracovali.

Posledné správy dokonca hovoria o tom, že mal Neymar už rokovať s vedením PSG a oznámiť, že chce odísť. Podľa jeho slov, ktoré cituje portál Mundo Deportivo, mal vyhlásiť: „Ľutujem, že som odišiel. Už tu viac nechcem zotrvať a chcem sa vrátiť späť.“

Neymar už v Paríži splnil dohodu, o ktorej sa verejnosť dozvedela zhruba rok po jeho príchode do PSG. Podľa vtedajších informácii sa totiž brazílsky reprezentant a vedenie klubu dohodli, že odísť bude môcť najskôr až po dvoch rokoch. Tie už v metropole Francúzska strávil a zdá sa, že jeho kroky povedú späť do jeho bývalého klubu.

Vedenie PSG má však za svoju 27-ročnú superstar požadovať neuveriteľných 250 miliónov eur. Španielske médiá však tvrdia, že s vedením “Blaugranas” už Neymarov návrat konzultoval aj samotný Lionel Messi, pre ktorého je Neymar veľmi blízkym priateľom. Budeme v lete svedkami veľkolepého návratu?

Zdroj: Elmundo.es, Mundodeportivo.com | Foto: Twitter, YouTube