Bola to vskutku nepríjemná správa, keď sa v Liverpoole dozvedeli, že Georginio Wijnaldum nepredĺži svoju zmluvu a z klubu odíde ako voľný hráč. Nielenže za neho nevideli ani cent, ale tiež prišli o záložníka svetovej úrovne. Teraz porebujú túto dieru zaplátať.

Svojimi úžasnými výkonmi ohúril na EURE v drese Portugalska. Renato Sanches ukázal, že jeho kariéra ešte nie je vôbec na odpis, ba práve naopak. 23-ročný Portugalčan urobil veľkú chybu predčasným prestupom z Benficy do Bayernu v roku 2016. Po troch rokoch trápenia v Alianz Arene prišlo vyslobodenie prestupom do Lille. Kreatívny záložník sa vo Francúzsku za dve sezóny znova herne chytil a s Dogami dokonca vyhral titul.

Hoci v uplynulej sezóne odohral vinou zranení len 23 zápasov, v dôležitých okamihoch ukázal svoje silné stránky. Zrýchlenie hry, kreatívne riešenia a geniálne prihrávky zo stredu poľa predurčovali možný letný presun späť do nejakého veľkoklubu. Teraz existuje veľká šanca, že sa Sanches presunie do Liverpoolu. Tam totiž potrebujú nahradiť spomínaného Wijnalduma a Renato by bol tým najvhodnejším adeptom. Lille si má pýtať viac ako 30 miliónov eur, na rovnakej úrovni je jeho trhová hodnota.

renato sanches

Zdroj: Liverpoolfc.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter