Nie každý prestup vo futbalovom svete je úplne vydarený. Hráč sa nechytí, nevie si nájsť svoje miesto na ihrisku a potom prichádza stagnácia kariéry. Alexis Sánchez či Philippe Coutinho sú živými príkladmi nie príliš vydarených transferov.

Ďalším do partie, ktorí sklamali svoj klub je brazílsky záložník v službách “Red Devils” Fred. Keď minulý rok prestupoval zo Šachťaru Doneck na Old Trafford za 60 miliónov eur, čakali sa od neho veľké veci. Spolu s Pogbom mali vytvoriť silné duo v strede poľa no 26-ročný rodák z Belo Horizonte sklamal. Je jasné, že pre United to boli zle vynaložené financie, veď v uplynulej sezóne Premier League odohral len 17 stretnutí s bilanciou gól a asistencia. Teraz sa črtá zaujímavé riešenie pre hráča, ako aj klub.

Podľa talianskeho periodika La Nazione sa o hráča intenzívne zaujíma Fiorentina. Tá už mala Manchestru odoslať ponuku vo výške 20 miliónov eur, ktorá by sa však s bonusmi a následnými dodatkami mala vyšplhať na 30 miliónov eur. Pre United by to mohla byť aspoň aká taká náplasť za finančnú ujmu spred roka, aj keď asi len ťažko si vypýtajú od niektorého z tímov čiastku, ktorú za neho zaplatili Donecku. V ich neprospech hovorí aj trhová hodnota Freda, ktorá spadla na úroveň ponuky talianskeho tímu. Vedenie Manchestru tak bude musieť ekonomicky zvážiť, aké je najlepšie riešenie pre Fredovú situáciu a či príjmu ponuku Fiorentiny.

fred prestup manchester united

Zdroj: Football-italia.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter