Futbalový svet rieši popri futbalových Majstrovstvách sveta v Katare budúcnosť dvoch najlepších hráčov sveta. Cristiano Ronaldo je momentálne bez klubu a okolo Lionela Messiho začína byť znova rušno. Kým Portugalčan je spájaný so Saudsko-arabskými klubmi, Argentínčan má zamieriť do zámoria.

Anglický Times prišiel v nedeľu s informáciou, že Lionel Messi sa mal dohodnúť na zmluve pre budúcu sezónu s americkým Interom Miami. Klubu MLS šéfuje legendárny David Beckham, ktorý má mať konexie na hviezdneho Argentínčana. Okrem toho sa Messi v minulosti vyjadril, že MLS nevylučuje ako svoje potenciálne budúce pôsobisko. Do tohto príbehu sa teraz zamontoval aj Messiho agent Marcelo Mendéz.

„Nie je to pravda. Momentálne neprebiehajú žiadne rokovania, o tom, že by sa Lionel presťahoval v budúcej sezóne do Interu Miami,“ povedal Mendez pre CNN. Okrem spojenia s MLS sa vynorila ďalšia správa súvisiaca s návratom Messiho do Barcelony. Tú pre zmenu okomentoval prezident FCB, Joan Laporta.

„V Barcelone ho máme všetci na pamäti a myslíme na neho. Nebudem však komentovať jeho budúcnosť a zmluvnú situáciu. Messi má platnú zmluvu s PSG a ja chcem rešpektovať obe strany – aj hráča, aj klub,“ vyjadril sa Laporta. Kde bude hrať Messi v budúcej sezóne je stále záhadou.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Instagram/leomessi