Martin Dúbravka sa stal neodmysliteľnou súčasťou anglického prvoligového celku Newcastle United. Dokazuje to aj nedávna neuveriteľná štatistika a viacero jeho perfektných zákrokov. Aj preto sa špekuluje o možnej výške sumy, ktorú by za neho mohol byť ochotný zaplatiť niektorý veľkoklub.

Newcastle United sa aktuálne nachádza na 11. priečke anglickej najvyššej futbalovej súťaže. Pre klub, ktorý sa v posledných rokoch potácal v spodných priečkach tabuľky je to dobré umiestnenie, za ktoré môže z veľkej časti práve slovenský brankár.

Anglický web Themag.co.uk napísal, že nebyť Slováka, z posledných troch zápasov by si namiesto 7 bodov odniesol Newcastle nulu. Podľa spomínaného webu je preto vraj len otázkou času, kedy si jeho supervýkony všimnú aj veľkokluby.

Veď slovenský reprezentant nastúpil v Premier League už na 66 zápasov v rade a inkasoval len 82 gólov. Od jeho nástupu do bránky pritom dostali menej gólov ako Newcastle len 4 kluby Premier League (Liverpool 43, Man. City 50, Tottenham 74 a Chelsea 78).

Themag.co.uk uvádza, že napriek tomu, že Dúbravka podpísal až 6-ročný kontrakt nie je vylúčený ani jeho odchod. Údajne by zaňho mohol niektorý z klubov ponúknuť sumu 20 až 30 miliónov libier, čím by určite presvedčil vedenie “Strák” a vlastníka Newcastlu Mike Ashleya.

 Zdroj: Themag.co.uk, Šport.sk | Foto: Twitter