Fanúšikovia sa dočkali. Najprestížnejšia európska futbalová súťaž je späť. Titul obhajujúca Chelsea síce nijak nenadchla, no ruský Zenit Petrohrad udolala na úvod skupinovej fázy 1:0. Citizens rozstrieľali Lipsko 6:3, Barcelona zažila fiasko proti Bayernu, ktoré má dohru, madridský Real vydrel tri body na pôde milánskeho Interu, PSG pre zmenu stratilo dva body v Bruggách.

Popredný futbalový portál Goal.com po úvodných dueloch upravil práve s ohľadom na prvých šestnásť výsledkov svoj „power ranking“. V ňom zoraďujú všetkých 32 klubov od najväčšieho kandidáta na titul po najväčšieho outsidera. Oproti rebríčku spred výkopu úvodného kola sa čo-to pomenilo, a napríklad aj najvyššia priečka.

Na úplne najvyššom stupienku bol podľa Goal.com totižto parížsky gigant, jeho zlyhanie a nepresvedčivý výkon ho ale odsunul „až“ na 4. miesto. Posunuli sa tak Manchester City, Chelsea a Bayern Mníchov. Zaujímavý skok zaznamenali Ajax (17. → 13.), FC Bruggy (31. → 25.) a FC Porto (27. → 20.), veľké pády pre zmenu postihli FC Sevillu (13. → 18.), Šachtar Doneck (22. → 30.) a Sporting (21. → 29.).

Rebríček najväčších favorit na triumf:

12. FC Barcelona
11. Inter Miláno
10. Manchester United
9. Atlético Madrid
8. Juventus
7. Borussia Dortmund
6. Real Madrid
5. Liverpool FC
4. PSG
3. Bayern Mníchov
2. Chelsea
1. Manchester City

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter