Európska liga je síce stále len “tá druhá” európska súťaž, no aj v tomto ročníku ju hrajú mnohé skvelé tímy. Medzi nimi i priebežní lídri anglickej a talianskej ligy Tottenham a AC Miláno, no aj SSC Neapol, Arsenal, Leicester, AS Rím, Villarreal, PSV, Leverkusen a na jar sa k nim pričlenia aj Manchester United, Salzburg či FC Bruggy, ktoré na rozdiel od takého Interu Miláno milo prekvapili.

Prestížny portál Whoscored.com zverejňuje po každom zápase detailné hodnotenia jednotlivých hráčov, na základe čoho pravidelne vzniká ich veľmi komplexné hodnotenie. Pozrime sa, ktorí z nich si vyslúžili za svoje výkony najlepšie priemerné známky a dostali sa tak do nášho elitného výberu. Podmienkou bolo odohranie aspoň polovice zápasov. Pri pohľad na nižšie uvedené mená sa možno budete pozerať, kto to vlastne sú, keďže viaceré z nich ste nemuseli nikdy počuť.

Ideálna XI skupinovej fázy EL 2020/21:

Absolútnou jednotkou sa stal Nicolas Pépé z Arsenalu, ktorý mal pred Yusufom Yazicim z Lille náskok až 0,49 bodu! Veľkým prekvapením je určite stopérska dvojica z Antverp, ktoré napríklad doma zdolali aj Tottenham a napokon aj vďaka tomu postúpili do jarnej časti.

Hneď trojité zastúpenie v zostave má Dinamo Záhreb, a to vrátane len 18-ročného ľavého obrancu Joška Gvardiola, ktorý je odchovancom tohoto klubu, no v lete zamieril do Lipska, odkiaľ spätne v Záhrebe hosťuje. Brankár Livakovič sa naopak už teraz usídlil aj na pozícii chorvátskej jednotky. Veľkým prísľubom pre budúcnosť je aj útočník Darwin Núñez. 21-ročný Uruguajčan síce v lige nedostáva v Benfike toľko príležitostí, no v Európskej lige strelil v piatich zápasoch päť gólov.

nicolas pepe arsenal

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Chosen11.com, Twitter