Anglická Premier League sa zrejme definitívne vrátila po lete 2021 do pozície najlepšej futbalovej ligovej súťaže sveta. Najvyššiu priečku háji nielen v koeficientoch UEFA, ale aj samotný fakt, že jej kluby sú ekonomicky najsilejšie, jej dodáva mimoriadnu prestíž.

Navyše, v lete 2021 ju posilnili také hviezdne mená, akými sú Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku či Raphael Varane. Avšak, ani jedného z nich popredný portál Givemesport nezaradil do jej najlepšej XI. V tej má zastúpenie celkovo päť klubov (3x Liverpool a Man City, 2x Man Utd a Tottenham, 1x Chelsea). Na lavičke sú ďalšie tri postavy z Man Utd, dve z Chelsea a po jednej z Liverpoolu a Leicestru.

Pochopiteľne sa v takej ohromnej konkurencii ideálna zostava vytvára veľmi ťažko, a posadiť Ronalda alebo Lukakua na lavičku je priam hriechom. V tomto prípade takmer úplne musíme s voľbou redakcie avšak súhlasiť.

Mnohých zrejme prekvapí najviac zaradenie najlepšieho ázijského futbalistu ostatných rokov (Son Heung-Mina), no bilancie 11+10 a 17+10 z predošlých sezón Premier League, ako aj jeho ohromný prínos pre Tottenham nemožno ignorovať.

 

Zdroj | Foto: Facebook/GiveMeSport, Twitter