Prestížny magazín Forbes, ktorý sa zaoberá predovšetkým bohatstvom a úspešnými ľuďmi, zverejnil zoznam sto najlepšie zarábajúcich svetových celebrít sveta. Medzi nimi sa objavilo aj viacero športovcov z najrôznejších odvetví. Ktorí sú to?

Na sté miesto bolo potrebné v roku 2016 zarobiť aspoň tridsaťdva miliónov dolárov (t.j. takmer tridsať miliónov eur). Na čelo rebríčka sa dostal hudobník Diddy, známejší ako Puff Daddy, ktorého nasledovala Beyoncé a J.K. Rowlingová, ktorá napísala sériu kníh
o Harrym Potterovi. Veľmi blízko sa však elite priblížil aj prvý z množstva športovcov, ktorí sa umiestnili v spomínanej Top 100.

Nestal sa ním nik iný ako hviezdny krídelník Realu Madrid Cristiano Ronaldo, ktorý vďaka zárobkom v klube, na prémiách a hlavne na reklamách zarobil takmer sto miliónov dolárov. Tesne za ním sa umiestnil americký basketbalista LeBron James.

Ikony tenisu Roger Federer a Novak Djokovič

Top10 najlepšie zarábajúcich športovcov za rok 2016:

Poradie Zárobok v $ Meno Šport
5. 93 Cristiano Ronaldo futbal
10. 86 LeBron James basketbal
14. 80 Lionel Messi futbal
23. 64 Roger Federer tenis
25. 60 Kevin Durant basketbal
37. 50 Andrew Luck americký futbal
38. 50 Rory McIlroy golf
42. 47 Stephen Curry basketbal
45. 46 James Harden basketbal
46. 46 Lewis Hamilton F1

 

Do Top 100 sa dostali aj viacerí ďalší športovci, medzi ktorými sa objavili mnohí hráči amerického futbalu, baseballu, no i Tiger Woods, Usain Bolt futbalisti ako Neymar, Bale či Ibrahimovič, tenisti Novak Djokovič či Kei Nishikori.

Rory McIlroy

Zdroj: forbes.com | Foto: Twitter