Sezóna 2020/21 prináša prekvapenia v mnohých súťažiach, výnimkou zďaleka nie je ani anglická Premier League. Ba priam naopak. Suverén predošlej sezóny z Liverpoolu sa (zrejme) nekvalifikuje do Ligy Majstrov, no stále nie je na tom až tak zle, ako by jeho rivali.

Po 35. kole je síce na 6. mieste, na štvrtý Leicester strća šesť bodov, no stále má zápas k dobru. Minimálne pohárová Európa mu na veľké percento neunikne a ani nádej na Ligu Majstrov teda úplne nezhasla. Úplne inú situáciu avšak zažívajú dva tradičné celky, na ktoré sme v pohároch podobne zvyknutí.

Po dlhých 29 rokoch sa môže stať, že ani jeden zo severolondýnskych gigantov nebude hrať v pohárovej Európe. Áno, naposledy sa súčasne Arsenal ani Tottenham nekvalifikoval do žiadneho európskeho pohára ešte v sezóne 1991/92 (no vtedy v nej hrali len 4 anglické kluby) a sezóna 1992/93 tak bola bez nich.

Tottenham býval pomerne tradičným účastníkom Poháru UEFA (Európskej ligy), no od poslednej neúčasti v pohároch (2009/10) sa až päťkrát predstavil rovno v Lige Majstrov. Tú hrával Arsenal od roku 1998 do roku 2017 nepretržite a mimo pohárov bol naposledy v “predwengerovskom” ročníku 1995/96.

Aktuálna situácia v tabuľke napovedá, že Arsenalu Európa unikne úplne, zatiaľ čo Spurs sú siedmi, čo by znamenalo Konferenčnú ligu, no Everton ich poľahky môže predstihnúť, o čom fanúšikov presvedčil triumfom na pôde West Hamu.

Aktuálna situácia v boji pohárovú Európu v Anglicku – po 35. kole:

– – – – – – – Liga Majstrov – – – – – – –

Manchester City – 80 bodov
Manchester United – 70 bodov (1 zápas k dobru)
Chelsea – 64 bodov
Leicester – 63 bodov

– – – – – – – Európska Liga – – – – – – – –

West Ham – 58 bodov
Liverpool – 57 bodov (1 zápas k dobru)

– – – – – – – Konferečná liga – – – – – – –

Tottenham – 56 bodov

– – – – – – – bez pohárov – – – – – – –

Everton – 55 bodov (1 zápas k dobru)
Arsenal – 52 bodov
Leeds – 50 bodov
Aston Villa – 48 bodov (1 zápas k dobru)

>>> BLAMÁŽ MOŽNO ZAŽIJE AJ JUVENTUS <<<

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter