Hektický záver letného prestupového obdobia priniesol niekoľko zaujímavých prestupov či hosťovaní. Len si spomeňte na posledný augustový deň, kedy sa napríklad Griezmann sťahoval späť do Atlética Madrid, či Saúl Ñíguez na Stamford Bridge.

Vo svojich najlepších časoch mal trhovú hodnotu vo výške 90 miliónov eur a bol považovaný za svetovú špičku. Saúl Ñíguez bol srdcom v strede poľa Atlética Madrid, kým neprišiel spomínaný 31. august 2021. Vtedy sa prekvapivo a najmä urýchlene rozhodol Madrid opustiť a zamieril na hosťovanie do Chelsea. Lenže tam prežíva 27-ročný španielsky hráč katastrofálne obdobie. Tréner Thomas Tuchel ho absolútne nevyužíva, čoho dôkazom je len 92 odohratých minút v Premier League. Paradoxom je, že Ñíguez odohral v tejto sezóne až dvakrát viac minút v La Lige, než v anglickej najvyššej lige. V Atléticu totiž stihol odohrať 3 augustové zápasy na začiatku sezóny, kde si pripísal 200 minút na svoje konto.

Španielska Marca prišla s informáciou, že Chelsea sa chce Španiela zbaviť už v zimnom prestupovom období a predčasne tak ukončiť jeho hosťovanie. S Atléticom má Ñíguez dlhodobý kontrakt až do roku 2026. So Simeonem však nemá mať práve najlepšie vzťahy, keďže v posledných zápasoch ho tréner Atlética využíval na jeho neobľúbenej pozícií. V zime sa tak môžu diať zaujímavé veci a španielsky záložník môže dokonca prestúpiť. Jeho trhová hodnota je na úrovni 40 miliónov eur.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Instagram/chelseafc, Instagram/saulniguez