Nebol to prvý ani posledný prípad, no rozhodne je poľutovania hodný. Mať talent nie je zárukou úspechu. Presvedčili sa o tom už mnohí, no tento prípad bývalého hráča Lipska, Parížu St. Germain a Leedsu je vcelku smutný. Dnes bol totiž preradený do rezervy svojho aktuálneho zamestnávateľa.

“Má ohromný talent, no využíva ho len sporadicky,” vyjadril sa na adresu Jeana-Kévina Augustina tréner Leedsu, Marcelo Bielsa. Francúzsky útočník bol v Anglicku na hosťovaní, no vedenie klubu neohúril a preto putoval naspäť do Lipska. To s ním v októbri stratilo trpezlivosť a po všetkých problémoch ho zadarmo pustili do FC Nantes, kde pôsobí dodnes. Tam však doteraz odohral spolu 34 minút. Dnes sa ho vedenie klubu rozhodlo poslať do konca sezóny do rezervy, ktorá hrá 4. ligu. Dôvodom je katastrofálna fyzická kondícia, neuspokojivé výkony a mizerná efektivita.

Augustin bol sľubný mladík pochádzajúci z akadémie Paríža St. Germain. Celkovo 8 rokov strávil v hlavnom meste Francúzska, aby ho za slušnú čiastku 16 miliónov eur kúpilo v roku 2017 Lipsko. Hneď v úvodnej sezóne ukázal Augustin svoju kvalitu a v 25 ligových dueloch strelil 9 gólov a na 5 ďalších prihral. Jeho krivka rástla a trhová hodnota dosiahla maximum v októbri 2018, keď mu Transfermarkt vyčíslil trhovú hodnotu na úroveň 25 miliónov eur. Potom však nastal strmhlavý pád.

Augustinova výkonnostná aj gólová krivka začala rapídne klesať a po sezóne 2018/19 ho poslalo Lipsko na hosťovanie do Monaka. Z neho sa vrátil späť do Nemecka po roku, keď za Kniežatá strelil chabý jeden gól v pohárovom stretnutí. Deň po oficiálnom návrate ho však RB vyslalo na polročné hosťovanie do Leedsu, kde odohral len 3 zápasy, v ktorých neskóroval. Zvyšok príbehu je už známy. Aká je momentálna trhová hodnota niekdajšieho útočného talentu PSG? Za dva roky stihla poklesnúť o neuveriteľných 21 miliónov eur na súčasné 4 milióny! Premrhaný talent.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter