Klub ako Liverpool FC má ohromnú kvalitu na každom poste. Samotný Jurgen Klopp na dotazy ohľadom posilnenia stredovej formácie v júli reagoval tak, že vymenoval všetkých kvalitných stredopoliarov, ktorých má k dispozícii, a opýtal sa, či by si mohol želať niečo viac.

I tak sa ale vynárali správy o tom, že monitoroval napríklad Gaviho. Podľa britských médií sa ale v predposledný deň prestupového obdobia, a teda v čase, keď mal Liverpool stratených viacero bodov, malo jeho vedenie pokúsiť o megaprestup.

Terčom bol uruguajský mladík Federico Valverde, ktorý je od roku 2017 kmeňovým hráčom Realu Madrid. 24-ročného hráča často Ancelotti využíva aj na pravom krídle, no alternoval aj na poste pravého obrancu. Je však považovaný za stredopoliar. Veľmi prispôsobivého.

Liverpool mal madridskému gigantovi, ktorý ho porazil 1:0 vo finále Ligy majstrov 2021-22, ponúknuť „z ničoho nič“ 100 miliónov eur. Juhoamerický univerzál sa však nikde nesťahoval, keďže Real nemal v pláne prísť o jeho služby, obzvlášť krátko po strate Casemira a v samotnom závere prestupového obdobia, kedy by už nemal ani kedy vhodne na situáciu reagovať.

Dokonalý gól: Fede Valverde rozjasal celé Santiago Bernabeu! (VIDEO)

Zdroj: Dailymail | Foto: Instagram/Liverpoolfc