USA síce nie je typicky futbalová krajina, no zrejme aj vďaka množstvu zvučných mien, ktoré v ostatných rokoch posilnili účastníkov tamojšej MLS, rastie v tretej najľudnatejšej krajine záujem o tento šport. Nedávno sme publikovali článok, v ktorom sme poukázali na to, že na MS 2026 môže byť práve USA čiernym koňom.

Tentokrát sa avšak pozrieme na rebríček najpredávanejších dresov v USA. Najpopulárnejším klubom tu je podľa rôznych štatistík dlhodobo Manchester United, ktorý vlastnia Američania. Veľkú eufóriu pochopiteľne vyvolal v minulosti aj príchod niekdajšej ikony červených diablov Davida Beckhama, podobne zaujal aj Wayne Rooney. Napriek tomu, ale na štyroch najvyšších pozíciách nik z tohto klubu nie je.

Jedničkou za ostatné obdobie je podľa dostupných štatistík dres barcelonskej legendy Lionela Messiho, ktorého prenasleduje najhodnotnejší americký futbalista súčasnosti Christian Pulišić, TOP3 uzatvára Cristiano Ronaldo.

TOP 5 najpredávanejších dresov futbalistov v USA:

  1. Lionel Messi
  2. Christian Pulišić
  3. Cristiano Ronaldo
  4. Kylian Mbappé
  5. Marcus Rashford

Žiadne z týchto mien zrejme príliš neprekvapilo, čo sa ale nedá povedať o lídroch z nasledovných “členských štátoch USA”. Prvenstvo Anthony Martiala na Havaji a Bruna Fernandesa v Severnej Dakote sa dajú ešte odôvodniť popularitou Manchestru United, no ako si vysvetliť to, že vo Vermonte je prvý Dele Alli, ktorý sa v EL prezentoval geniálnou prihrávkou, v Oregone Sadio Mané a dokonca Leonardo Bonucci v Južnej Dakote?

pulisic dres

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter