Niekdajší nemecký futbalový reprezentant Mario Götze sa najviac zapísal do pamätí fanúšikov ako hráč Borussie Dortmund, ktorej dres obliekal v ére Jurgena Kloppa, a síce, v rokoch 2009-2013, a následne sa do klubu vrátil v roku 2016 z Bayernu Mníchov. Nezabudnuteľné ale je aj to, že strelil víťazný gól vo finále MS 2014.

V roku 2020 sa po prvýkrát vydal za nemecké hranice, a síce do Holandska. Behom dvoch sezón odohral za PSV Eindhoven 77 stretnutí a mnohí očakávali, źe zamieri do Portugalska, kde oblečie dres lisabonskej Benfiky. Prečo? Pretože sa v médiách vo veľkom písalo o tom, že si ho so sebou „vezme“ tréner Roger Schmidt.

Napokon sa nestalo. Mario Götze sa totižto oficiálne vracia do Nemecka. Avšak, nebude to Bayern ani Dortmund. Ligu majstrov si však zahrá, pretože sa upísal úradujúcemu víťazovi Európskej ligy. Za 4 milióny eur podpísal kontrakt s Eitrachtom Frankfurt, pričom vo svojich tridsiatich rokoch údajne uvažuje o tom, že to bude jeho posledný klub. Každopádne, isté je, že nemecký celok zaňho zaplatil len 4 milióny eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MARIO GÖTZE (@mariogotze)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Mariogotze