“Nemožné” sa stalo skutočnosťou. Rakúšania, ktorí hneď vo svojom úvodnom stretnutí na dánskom šampionáte uchmatli bod Švajčiarsku, sa zachraňujú v elitnej divízii MS v hokeji. Niečo také sa nestalo od roku 2008!

Celých deväť šampionátov sa nestalo, aby sa čo i len jeden z dvojice nováčikov zachránil. Naposledy to dokázali Francúzi na MS v Kanade v spomínanom roku 2008. Tí ešte v starom modeli vyhrali v baráži o udržanie sa medzi elitou s Talianmi, ktorých zdolali 3:2 a 6:4. Na tento šampionát nie príliš v dobrom spomínajú Slováci, veď v druhej dvojici sme hrali práve my so Slovinskom. Našťastie s dobrým koncom pre našu reprezentáciu.

>>> Kompletný program MS v HOKEJI TU <<<

Odvtedy sa viackrát medzi elitou objavili tak Kazaši, ako aj Taliani, Slovinci, Maďari či práve Rakúšania. Až teraz sa však podarilo zachrániť Rakúsku, ktoré v predposlednom stretnutí v skupine A zdolalo 4:0 Bielorusko. Práve Bielorusi, pravidelní účastníci najvyššej divízie od roku 2004, ju tak opúšťajú. Počas tohto obdobia sa štyrikrát predstavili aj vo štvrťfinále, najlepším umiestnením pre nich bolo 6. miesto z roku 2006. Pre Slovensko to môže byť veľmi pozitívna správa, veď Bielorusom vo vzájomnom stretnuti s nami vlastne “o nič” nepôjde.

 

Stále nie je vylúčená ani záchrana druhého nováčika, a to juhokórejských hokejistov. Tí majú síce po šiestich dueloch v skupine B katastrofálne skóre 4:45, no posledným súperom úplného nováčika budú Nóri. Tí majú na konte tri body a ak prehrajú s USA a zároveň aj s Kóreou, kvôli vzájomnému zápasu s ázijským protivníkom môžu vypadnúť. Severania sú medzi elitou od roku 2006.

>>> Kompletný program MS v HOKEJI TU <<<

Zdroj: Wikipedia | Foto: Twitter