Legenda zomrela. Vo veku 60 rokov podľahol slávny Diego Maradona zástave srdca v stredu ráno v mestečku Tigres. Argentínčan mal po celom svete plejádu fanúšikov a bol veľkou inšpiráciou a idolom pre množstvo začínajúcich futbalistov.

Maradona bol uznávaným futbalistom a rešpektovanou persónou. Teraz by mu mal futbalový svet vzdať hold nejakým činom. Na jeden taký sa odvoláva tréner Olympique Marseille, André Villas-Boas. Ten navrhuje vcelku radikálnu vec, ktorou by FIFA mala vzdať hold zosnulému Diegovi. “Myslím si, že FIFA by mu mala vzdať hold tým, že vyradí číslo dresu “10” zo všetkých klubov a v každej jednej súťaži,” povedal 43-ročný portugalský tréner.

“Bola by to tá správna cesta k ucteniu si jeho pamiatky, ako k najlepšiemu hráčovi histórie,” doplnil Villas-Boas. Je toto aj podľa vás správna cesta k ucteniu si pamiatky Diega Maradonu, alebo sa vám to zdá prestrelené? Ak by takýto návrh prešiel, týkal by sa obrovského množstva hráčov po celom svete, aj s najväčšími hviezdami súčasného futbalu. Lionel Messi, Neymar, Sadio Mané, Luka Modrić, Thorgan Hazard, Christian Pulisic a mnoho ďalších futbalistov by muselo upustiť od svojho obľúbeného a mimoriadne populárneho čísla dresu. Ste za alebo proti?

diego

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter