Aktuálna sezóna španielskej La Ligy sa blíži do svojej polovice, tabuľke kraľuje Real Madrid cítiaci veľkú príležitosť na už 35. ligový titul, za ním sa ale dejú veci, ktoré by pred nejakými piatimi rokmi boli doslova sci-fi. A navyše, prehliadaný je jeden zázrak.

O ktorom tíme je reč? Rayo Vallecano v sezóne 2018/19 obsadilo v La Lige posledné miesto, predošlé dva roky strávilo v La Lige 2. V nej obsadilo v uplynulom ročníku len 6. miesto, no cez play-off sa prebojovalo medzi elitu. Tam malo patriť medzi horúcich kandidátov na zostup, o čom hovorí aj celková hodnota kabíny podľa Transfermarkt. Tá je na úrovni 53 mil. €, čo znamená, že horšie sú na tom len Elche a Cádiz. Hneď šestnásť hráčov má vyššiu cenu ako celé Vallecano!

Avšak, Rayo Vallecano je aktuálne na 6. mieste, len štyri body ho delia od 2. miesta, je pred Barcelonou, Villarrealom či Bilbaom. Jeho bilancia 8-3-5 a skóre 24:16 sú pomerne veľkým prekvapením. No absolútne prehliadaný je fakt, že nováčik je vôbec najlepším timom na domácich trávnikoch.

Na Campo de Fútbol de Vallecas má aktuálne bilanciu 7-1-0 a skóre 17:3! Do istej miery za to vďačia i pomerne hrateľným súperom, medzi ktorými, čo sa „pojmu“ týka, vyčnieva FC Barcelona. Tá prehrala koncom októbra vo Vallecane 1:0, jediné body stratil klub doma s Celtou Vigo pri bezgólovej remíze.


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Pixabay.com