Zatiaľ, čo jeho rovesník Ansu Fati je vynášaný do nebies a aj český talent Adam Hložek má podľa Trasnfermarkt cenu až 12 miliónov eur, ohromná nádej Manchestru City je totálne v úzadí. Navyše, je to Angličan, a teda je to dvojnásobným otáznikom.

Počuli ste už o čerstvo 18-ročnom talente s menom Liam Delap? Tento mladík je kmeňovým hráčom Manchestru City, v minulosti niekoľkokrát reprezentoval Anglicko v kategóriách do 18, 17 či 18 rokov, no dodnes nedostal príležitosť v U19 ani U21. Podobne tak za A-tím Citizens naskočil len trikrát a strelil jeden gól, a to v 3. kole ligového pohára proti AFC Bournemouth.

Avšak, čo je veľmi podstatné, aktuálne je suverénne najproduktívnejší hráč sezóny 2020/21 v Premier League 2 a zároveň jej najlepší strelec. Zatiaľ naskočil do 15 duelov, odohral v nich rovných 1300 minút a zaznamenal 20 gólov a 4 asistencie. Gól tak strelí každých 65 minút a boduje každých 54 minút. V uplynulej sezóne zase žiaril v lige U18. Jeho cena podľa Transfermarkt je aj tak stále len smiešny 1 milión eur, no posledná aktualizácia prebehla ešte koncom minulého kalendárneho roku a dnes to tak určite bude o niečo viac. Veríte, že už v sezóne 2021/22 začne pravidelne nazerať do A-tímu, ako napríklad teraz Phil Foden?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter