Už cca dva roky neexistuje na svete futbalista, ktorý by mal podľa Transfermarkt či iných popredných webov vyššiu trhovú hodnotu, ako práve francúzsky útočník Kylian Mbappé. Nečudo, veď stále má len 22 a pol roka a na konte už 180 oficiálnych gólov v dresoch Monaka, PSG a francúzskej seniorskej reprezentácie.

Avšak, bol to práve on, kto zahodil ako jediný z desiatich hráčov svoj pokutový kop v osemfinálovom rozstreli medzi Francúzskom a Švajčiarskom. To si ale, pochopiteľne, všimli všetci a hovorí o tom minimálne celá futbalová Európa. Hráć sa avšak k tomu kráľovsky postavil.

Avšak tak trošku je prehliadaný fakt, že Mbappé na turnaji zlyhal celkovo. Samozrejme, ako hovoria Česi: „Není každý den posvícení,“ avšak, v prípade takej hviezdy je predsa len jeho počínanie si na vrcholnom podujatí žalostné. Odohral kompletných 270 minút (plus nadstavené časy) v skupinovej fáze, rovnako tak aj celé 120-minútové osemfinále. Jeho bilancia je avšak veľmi chudobná, a síce, jediná asistencia. Tá na vyrovnávajúci gól Benzemu v 57. minúte proti Švajčiarom.

Inými slovami, futbalista, ktorý má hodnotu 160 miliónov eur a napríklad v sezóne 2020/21 strelil v drese PSG za cca 3700 minút až 42 gólov, bude chcieť na tento turnaj čo najskôr zabudnúť, podobne tak i na to, že v národnom drese nezaznamenal v súťažnom zápase už sedem duelov gól.

Zdroj: Športovýmagazin.sk | Foto: Twitter