Anglická liga tentokrát začala až v septembri a do týchto dní má za sebou ešte len osem kôl. Navyše, teraz je tu ďalšia reprezentačná prestávka. Až po nej sa teda poriadne rozkrúti ten očakávaný kolotoč. No aj napriek tomu, že účastníci Premier League odohrali sotva 20 percent zápasov, čo to už možno predpovedať, no oveľa viac má toho vraj dokázať opäť raz superpočítať.

Skôr, ako sa dostaneme k jeho predpovedi, zhrnieme si doterajšiu sezónu aspoň v pár slovách my. Možno aj vinou toho rozbitého leta, prestupového obdobia končiaceho až začiatkom októbra a poriadne ostrého štartu pre účastníkov európskych pohárov, ktorí sa musia prispôsobovať tempu dvoch zápasoch týždenne po dobu približne štyroch mesiacov nepretržite (a do toho ešte stíhať reprezentovať), je potrebné počítať s prekvapeniami.

A tie veru dostavujú slovo. Aston Viila dokázala zdolať 7:2 Liverpool a 3:0 Arsenal (a to dokonca v Londýne), Leicester vyhral na pôde Citizens 2:5, West Ham obral o body nielen po dohnaní 3-gólového manka Tottenham, ale aj Manchester City, Leicester či Wolves, Chelsea zakopla na West Bromwichi a dalo by sa pokračovať. Každopádne, anglická liga bola vždy nevyspytateľná a takýchto senzácií sa zrejme zrodí ešte dosť. Čo však predikuje superpočítať a jeho analýza upravená o dáta zo začiatku ročníka? Pozrime sa na to spoločne.Ak by sa naplnili tieto virtuálne predpovede, s Premier League by sa najmenej na rok rozlúčilo trio Fulham, West Bromwich a Burnley, ktoré aktuálne okupuje 17., 18. a 19. priečku. Posledný Sheffield United by sa mal teda tomuto osudu vyhnúť. Ale čo najvyššie priečky?

Titul by mal ostať v rukách Liverpoolu, ktorý je aktuálne tretí o skóre za Tottenhamom. Práve Spurs majú uzatvárať TOP4 zaručujúcu účasť v Lige Majstrov. Tú si zahrajú podľa analýzy aj Manchester City a Chelsea. Tesne za TOP4 sa umiestni aktuálny líder Leicester. Manchester United by mal skončiť až na 8. priečke, čo znamená sezónu 2021/22 mimo pohárovej Európy. Ak teda nevyhrá Ligu Majstrov.

Kompletné predikované konečné poradie:

20. Fulham (zostup)
19. West Bromwich Albion (zostup)
18. Burnley (zostup)
17. Sheffield United
16. Brighton & Hove Albion
15. Leeds United
14. Newcastle United
13. Crystal Palace
12. West Ham United
11. Wolverhampton Wanderers
10. Aston Villa
9. Southampton
8. Manchester United
7. Everton
6. Arsenal
5. Leicester City (účasť v EL)
4. Tottenham Hotspur (účasť v LM)
3. Chelsea (účasť v LM)
2. Manchester City (účasť v LM)
1. Liverpool (titul, účasť v LM)

Ktorý z londýnskych klubov sa umiestni najvyššie?

Loading ... Loading ...

kloppZdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter