Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká na konci augusta (27. – 30.8 2021) kvalifikácia o účasť na Zimných olympijských hrách. K dispozícií by na tento termín mali byť aj hráči z NHL. Pozreli sme sa teda nato, ako by mohla vyzerať nominácia Slovenska, ktoré bude čakať Poľsko, Rakúsko a Bielorusko.

Jednotkou v bránke by mohol byť za ideálnych okolností Jaroslav Halák, ktorému by kryl chrbát Branislav Konrád. Dvojicu gólmanov by mohol doplniť mladík Adam Húska, avšak v prípade brankárov bude mať Slovensko viacero kvalitných alternatív (Denis Godla, Patrik Rybár).

Už teraz je jasné, že naše defenzívne rady neposilní Andrej Sekera, ktorého manželka má v tom čase rodiť. O Zdenovi Chárovi nie je nateraz jasné, či by bol ochotný prísť, ale jeho príchodu by sme sa určite potešili. Otázny bude aj Erik Černák, pretože v prípade dlhej cesty v play off si môže chcieť v auguste oddýchnuť. Ak by však prišiel, mohol by vytvoriť obranný pár s Martinom Marinčinom, alebo Christiánom Jarošom.

Jedným z pilierov obrany by však mal byť Michal Čajkovský, ktorý sa tohtoročného šampionátu nezúčastnil pre zranenie. A práve na MS 2021 sa skvelo ukázali aj Mislav Rosandič, Samuel Kňažko, Adam Jánošík a Martin Gernát. Druhý menovaný však taktiež očakáva s partnerkou potomka a tak môže byť jeho štart ohrozený. Na druhej strane, ak mu to zdravie dovolí, tak by sa v kvalifikácií mal ukázať Martin Fehérváry. Obľúbencom trénera je však pre svoj korčuľovanie aj skúsený Marek Ďaloga.

Slovenská ofenzíva sa na MS často trápila. Formácia Cehlárik-Hrivík-Lantoši však excelovala a mala by ostať zachovaná aj pre kvalifikačné duely. Zo zámoria by však našu ofenzívu mohli vystužiť Tomáš Tatar, Richard Pánik, Marián Studenič, Adam Ružička, Tomáš Jurčo a Marko Daňo. Craig Ramsay bude však určite počítať aj s Michalom Krištofom, Kristiánom Pospíšilom, Liborom Hudáčkom (ak sa uzdraví) a chýbať by nemusel Adam Liška, alebo naše mladé pušky Juraj Slafkovský a Miloš Roman. Skúsme sa teda pozrieť nato, ako by podľa nás mohla vyzerať naša súpiska.

Možná nominácia Slovenska na kvalifikáciu o ZOH 2022

Brankári: Halák, Konrád, Húska

Obrancovia: Chára (Kňažko), Černák, Jaroš, Marinčin, Gernát (Ďaloga), Rosandič, Čajkovský, Fehérváry, Jánošík

Útočníci: Cehlárik, Hrivík, Lantoši, Tatar, Ružička, Pánik, Jurčo, Daňo, Studenič, K. Pospíšil, Krištof, Hudáček (Liška), Skalický (Slafkovský/Roman).

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Hockey Slovakia, Twitter