V júni sa nám v Lige národov nedarilo a v C-divízii, kde sme navyše dostali pomerne ľahkú skupinu, máme po štyroch dueloch len šesť bodov. Inak ako otupnými sa nedajú nazvať dve prehry proti Kazachstanu, ktorý sa v predošlom ročníku len zachraňoval v baráži o udržanie v „céčku“.

Pred dnešnými zápasmi môže Slovensko ešte obsadiť ktorúkoľvek pozíciu. My sa však musíme pozerať jediným smerom. K postupu. Ten, žiaľ, nie je len v našich rukách. Ak od 16tej hodiny dokáže Kazachstan zdolať Bielorusko, náš duel proti Azerbajdžanu v Bratislave bude viac-menej pre nás bezpredmetný. Samozrejme, hrdosť z nosenia repre dresu a chuť vyhrať by to ovplyvniť nemalo.

Ak totižto Kazachstan vyhrá, už budeme môcť skončil len druhí alebo tretí. Ak ale Kazachstan nevyhrá, otvárajú sa možnosti. V prípade očakávaného triumfu si udržíme šancu na postup. V prípade, že by sme ale prehrali a Bielorusko zdolalo Kazachstan, by sme hrali v poslednom kole proti Bielorusku dokonca o to, aby sme sa vyhli otupnej baráže o udržanie sa.

Len dodáme, že duel vysielaný aj na RTVS ŠPORT má výkop o 20:45.

Repre zraz sa blíži: Týchto 27 mien nominoval Francesco Calzona!

Plat talianskeho trénera pobúril Slovákov: „Dosť veľa na to, že …!“

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/Stanleylobotka37