V podstate to aj dáva celkom dobrú logiku. Tím jednoducho potrebujete posilniť, ak prídete o najlepšieho hráča. Ale poďme pekne po poriadku. Chelsea priviedla v lete do tímu až 7 nových tvári, na ktoré minula 247 miliónov eur. Lampard to teraz vysvetlil.

Jednoznačne najaktívnejším klubom na letnom prestupovom trhu bola Chelsea. Tá podpisovala hráčov ako na bežiacom páse a výrazným spôsobom vystužila svoj káder. Napriek tomu sa však skvelé výsledky ešte dostaviť nestihli. Prehra 0-2 s Liverpoolom aj katastrofálny prvý polčas na ihrisku West Bromwichu Albion ukazujú, že tím sa jednoducho musí ešte zohrať.

havertz werner

Frank Lampard teraz vysvetlil, prečo Chelsea tak výrazne posilnila svoj káder. “Prišli sme o Edena Hazarda, pre mňa najlepšieho hráča v lige. Potom sme dostali zákaz nakupovania nových hráčov. Teraz však chceme vybudovať náš káder. Stratili sme dve prestupové okná, ale teraz sme späť a priniesli sme do tímu hráčov, ktorí ho vylepšia,” povedal 42-ročný Brit.

Kompenzácia straty Edena Hazarda spolu so zákazom prestupov boli teda najvážnejšie dôvody veľkého posilňovania kádra v tomto lete. Dokáže však Hazarda nahradiť Werner, Ziyech alebo Havertz? To ukáže až čas. Fanúšikovia Chelsea však majú vysoké očakávania, no musia byť trpezliví, kým dorazí nejaký väčší úspech. Príkladom je Kloppov Liverpool.

eden hazard

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter