Nie vždy ide v živote človeka všetko podľa jeho predstáv. Rovnako to funguje aj v kariére profi futbalistu. Niekedy si pri podpise novej zmluvy v nejakom tíme zažiada niečo, čo mu klub nechce za žiadnych okolností splniť. V poslednej dobe sa s týmto problémom potýka viacero hviezdnych mien.

Ramos chce od Realu predĺženie zmluvy na 2 roky, klub je ochotný ponúknuť mu len jeden. Alaba žiadal od Bayernu 20-miliónový plat, Bavori mu takúto astronomickú sumu zmietli zo stola. Vyzerá to momentálne tak, že obaja hráči sa svojím letným odchodom zo súčasných tímov pripoja k Luisovi Suárezovi, ktorému Barcelona odmietla splniť isté podmienky, ktoré si žiadal pri predĺžení kontraktu.

suarez

Kameň úrazu nebol v plate, ale podobne ako Ramos, aj Uruguajčan žiadal od klubu predĺženie zmluvy o viac rokov, ako by FCB chcela. Útočník mal žiadať až o štvorročné predĺženie, čo by znamenalo, že Suárez by v drese Blaugranas pôsobil až do svojich 37 rokov. To sa zdalo vedeniu Barcelony priveľa a zvážiac aj jeho problémy s kolenami a výšku mzdy sa popredné persóny rozhodli Suáreza z klubu vypratať. Aj keď údajne mu ponúkli predĺženie zmluvy na 2 roky, čo nemal hráč akceptovať. A tak sa Luis pobral a momentálne hrá za Atlético Madrid.

Ktovie, či to teraz ľudia v Barcelone neľutujú. Ale tí môžu ľutovať toho dosť. Mohli kúpiť Kyliana Mbappého z Monaka, aj Erlinga Haalanda zo Salzburgu, no nič z toho sa neudialo a tak hrá momentálne na hrote ich tímu nevýrazný a trápiaci sa Antoine Griezmann. Futbalový svet je nevyspytateľný. Jedno zaváhanie toho dokáže narobiť viac než dosť.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter